Suvalkiečiai domisi civiline sauga, jų išgyvenimo krepšiuose vietos atsiranda viskam
Kovo 10 d., toliau tęsiant vykusią Vidaus reikalų ministerijos civilinės saugos informacinę kampaniją „Esame komanda. Turime planą“, Marijampolėje surengtoje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventėje jos dalyviams pristatytas išvykimo krepšys ir svarbi informacija, kaip gyventojams pasirūpinti savo ir kitų saugumu. Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus darbuotojai atsakė į aktualius gyventojų klausimus apie priedangas bei kolektyvinės apsaugos statinius. Gyventojai domėjosi, kaip pasiruošti konkrečiai ekstremaliajai situacijai, kas yra šeimos planas, kokias maisto ir vandens atsargas reikia sukaupti ir kt.
Vienu renginiu neapsiribojama – kovo 21 d. Marijampolės savivaldybėje vyks susitikimas su bendruomene civilinės saugos klausimais, o kovo 20-30 d. Jurbarko priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba kartu su savivaldybės administracija rengia piešinių konkursą priešgaisrinės ir civilinės saugos tematika.
„Visuose šiuose renginiuose bus kalbama, kaip pasirengti nelaimėms ir kaip išgyventi joms įvykus, – sakė Kauno PGV Civilinės saugos skyriaus vyriausioji specialistė I. Valaitytė, kuruojanti Marijampolės apskritį. – Džiugu, kad žmonės apie civilinę saugą jau nemažai žino. Ypač aktyvus jaunimas. Bendraujant paaiškėja, kad jie žino ir naudojasi interneto svetaine LT72, daugelis yra girdėję apie kolektyvinių apsaugos statinių ir priedangų ženklinimą. Kai pristatome išgyvenimo krepšį, mes surengiame užduotį ir susitikimo dalyviams. Iš didelės daiktų krūvos paprašome sudėti, jų manymu, būtiniausius daiktus, kurie turi būti juose. Kartais į išvykimo krepšį patenka net oro gaivikliai. Moksleiviams ar suaugusiems paaiškiname, kodėl į juos nereikėtų dėti nebūtinų daiktų ar kodėl būtina pasiimti, pavyzdžiui, brangenybes ar artimųjų nuotraukas.“