Savivaldybių lyderiai pasirengę civilinės saugos žinias perduoti savo bendruomenių nariams
Šalies priešgaisrinių gelbėjimo valdybų civilinės saugos specialistai nuolat susitinka su įvairių savivaldybių lyderiais ir dalijasi žiniomis, kaip pasirengti ekstremaliosioms situacijoms. Rugsėjo 6 d. toks susitikimas buvo surengtas su Švenčionių rajono savivaldybės vietos bendruomenių lyderiais ir jų atstovais. Mokymų dalyviai buvo supažindinti su galimomis ekstremaliosiomis situacijomis savivaldybės teritorijoje ir šalyje bei veiksmais jų metu.
Daugiausia dėmesio mokymų metu buvo skiriama pasirengimui galimai avarijai šalia esančioje Baltarusijos AE. Taip pat aptarti perspėjimo ir informavimo algoritmai bei gyventojų evakavimo klausimai, kurie yra numatyti Švenčionių rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų valdymo plane. Kadangi mokymuose daugiausia dalyvavo kaimiškų bendruomenių atstovai, jiems labai svarbu buvo sužinoti, kaip bus saugomas jų turtas, kaip elgtis su naminiais gyvūnais ir kiti klausimai.
Vilniaus PGV Civilinės saugos skyriaus vyriausioji specialistė Danutė Pučkytė pažymėjo, kad susitikimas tikrai turės atgarsį bendruomenėse. Mokymų dalyviai savo bendruomenėse įvairiausių renginių ar kitų susitikimų metu padės viešinti civilinė saugos žinias, pasidalins su vietos gyventojais informacija, kaip pasiruošti galimoms ekstremaliosios situacijoms ir kaip veikti jų metu.
Tą pačią dieną civilinės saugos mokymai buvo surengti ir Raseinių rajono savivaldybės bendruomenių lyderiams ir administracijos darbuotojams. Juos organizavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus vyresnysis specialistas Adolfas Dembinskas ir Savivaldybės administracijos parengties pareigūnas Albinas Stakauskas.
Susirinkusius mokymų dalyvius sveikino Savivaldybės operacijų centro vadovas, administracijos direktorius Kęstutis Užemeckas ir Raseinių rajono vietos veiklos grupės „Raseinių krašto bendrija“ pirmininkė Irena Dapkuvienė. Administracijos direktorius pažymėjo šių mokymų svarbą, pasidžiaugė gausiu suinteresuotų bendruomenių, įstaigų atstovų dalyvavimu. Bendrijos pirmininkė pabrėžė, koks svarbus organizacijų bendradarbiavimas ekstremaliųjų situacijų metu, kai galima dalintis civilinės saugos žiniomis su krašto gyventojais.
Mokymų metu buvo kalbėta apie slėptuves, kolektyvinės apsaugos statinius ir priedangas, gyventojų evakavimą, šeimos planą, išvykimo krepšį ir kt. A. Dembinskas atsakė į susirinkusiųjų klausimus, ragino reguliariai atnaujinti civilinės saugos žinias ir būti pasirengusiais krizių ar kitais ypatingais atvejais.
Rugsėjo 7 d. civilinės saugos mokymai buvo surengti Elektrėnų rajono savivaldybės bendruomenių lyderiams. Jų dalyviai buvo supažindinti su išvykimo krepšiu, informacija apie pasirengimą ekstremaliesiems įvykiams ir ekstremaliosioms situacijoms bei jų prevenciją, poveikį ir padarinių likvidavimą. Mokymuose taip pat dalyvavo ir Elektrėnų Raudonojo Kryžiaus vadovė Rasa Kulevičienė.
Su bendruomenių atstovais kalbėta apie gyventojų pasirengimą įvairaus pobūdžio nelaimėms, kur reikėtų slėptis ar susirinkti, jeigu to prireiktų. Lyderiai buvo raginami visą informaciją perduoti savo bendruomenių nariams bei artimiesiems, kad šie irgi žinotų, kaip elgtis nelaimės atveju, ir būtų tam pasiruošę.
Rugsėjo 7 d. mokymai taip pat vyko Joniškio ir Kėdainių rajono savivaldybių bendruomenių lyderiams.
Rugsėjo 3 d. Trakuose, Švenčiausios Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos prieigose, Dievo motinos Lietuvos globėjos atlaidų metu taip pat buvo tęsiama Vidaus reikalų ministerijos informacinė kampanija „Esame komanda. Turime planą“.
Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Vilniaus PGV Civilinės saugos skyriaus specialistai atlaiduose besilankantiems gyventojams pademonstravo išvykimo krepšius suaugusiems ir vaikams, supažindino su ekstremaliosiomis situacijomis ir pasirengimu joms, paaiškino, kur reikėtų slėptis nelaimės atveju.
Mokymų organizatoriai primena, kad kiekvienas iš mūsų turi pasirūpinti savimi ir artimaisiais bent 72 valandas, kol atvyks pagalba. Reguliariai atnaujindami civilinės saugos žinias, sužinosite, kaip išgyventi ne tik 72 valandas, bet ir ilgiau, o tai gali išgelbėti jūsų ir jūsų artimųjų gyvybes. Daugiau informacijos rasite Lietuvos pasirengimo ekstremalioms situacijoms interneto svetainėje – www.lt72.lt