Pedagogai supažindinti su mokomąja medžiaga apie pasirengimą branduolinėms ar radiologinėms avarijoms
Nacionalinės švietimo agentūros organizuotame susitikime „Gyvenimo įgūdžių aktualijos naujais mokslo metais“ Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos l. e. departamento patarėjo pareigas vidaus tarnybos majorė Tatjana Milkamanovič ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (UGM) viršininko pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Vaidotas Dievulis gyvenimo įgūdžių mokytojams pristatė mokomąją medžiagą apie pasirengimą branduolinėms ar radiologinėms avarijoms ir mokykloje organizuojamą pedagogų, vykdančių krizių valdymo ir civilinės saugos mokymą bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo įstaigose, mokymą.
Mokomoji medžiaga apie pasirengimą branduolinėms ar radiologinėms avarijoms buvo parengta įgyvendinant Norvegijos finansinio mechanizmo programos „Aplinkosauga, energetika, klimato kaita“ lėšomis finansuotą projektą „Lietuvos išankstinio perspėjimo apie branduolinį pavojų sistemos vystymas“ Nr. LT05-5-VRM-TF-001, kuriuo buvo siekiama sustiprinti Lietuvos gyventojų saugumą galimos Baltarusijos atominės elektrinės avarijos atveju, užtikrinti jų perspėjimą ir pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms.
Ši medžiaga, glaudžiai bendradarbiaujant Departamento, UGM ir Radiacinės saugos centro specialistams, parengta visų klasių mokiniams. Joje interaktyviu būdu pateikiami radiacinės ir civilinės saugos esminiai aspektai, siekiant įgyti daugiau žinių apie branduolines ar radiologines avarijas, sužinoti, kaip galima šioms avarijoms pasirengti ir kaip elgtis jų metu. Tikimasi, kad ši medžiaga bus ne tik puiki pagalbinė priemonė gyvenimo įgūdžių mokytojams, bet patiks ir mokiniams. Parengta medžiaga viešinama Švietimo portale, Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms LT72 (mokomąją medžiagą rasite čia) ir UGM interneto svetainėse.
Šiemet UGM planuojami dveji mokymai pedagogams, vykdantiems krizių valdymo ir civilinės saugos mokymą bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo įstaigose. Į šiuos mokymus užsiregistravo daugiau kaip 150 pedagogų.