Kada gausite perspėjimo pranešimus

Svarbu žinoti

Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema veikia visų trijų mobiliojo ryšio operatorių Bitė Lietuva, Telia, Tele2 2G (GSM), 3G (UMTS), 4G (LTE) tinkluose. Perspėjimo pranešimus gali priimti tie telefonai, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija. 

Jeigu turite neišmanųjį telefoną ir esate įsitikinęs, kad telefono nustatymai atlikti teisingai, tačiau perspėjimo pranešimų  negaunate  arba gaunate tik kartais, tai gali būti dėl to, kad jūsų telefone nustatytas dvitinklis „2G/3G“ (GSM/UMTSarba „automatinis“ tinklo pasirinkimas. 

Kadangi beveik visi neišmanieji telefonai perspėjimo pranešimus priima tik 2G (GSM) tinkle, jums reikia pasirinkti 2G (GSM) tinklą. Pranešimus gausite visuomet, ryšio kokybė nenukentės.  

Jeigu turite išmanųjį telefoną su Android OS ir esate įsitikinęs, kad telefono nustatymai atlikti teisingai, tačiau korinio transliavimo pranešimų taip pat negaunate  arba tik kartais gaunate, tai gali būti dėl to, kad jūsų telefone nustatytas dvitinklis „2G/3G“ (GSM/UMTSarba tritinklis „2G/3G/4G“ (GSM/UMTS/LTE) pasirinkimas. Tokiu atveju priežastis gali būti ta, kad jūsų telefono modelis pranešimus priima tik 2G (GSM) tinkle.

Jeigu turite išmanųjį iPhone telefoną,  tai korinio transliavimo funkcija jame atsiranda  Telia abonentams, turintiems telefonus su operacine sistema nuo iOS 8 ir aukščiau,  Tele2 – nuo iOS 9.3 ir aukščiau, Bitės Lietuva – nuo iOS 10.3.3.

Kai kurie tiek neišmaniųjų, tiek išmaniųjų telefonų modeliai perspėjimo pranešimų lietuvių kalba ar rusų kalba iš viso nepriima arba priima tik hieroglifus. Tokiu atveju siūlome pasirinkti kanalą 525“ (anglų kalba), gausite pranešimą anglų (EN) ir „švepla“ lietuvių (LT) kalbomis arba tik ,,švepla“ LT kalba.     

Telefono aparatuose, kuriuose naudojamos dvi SIM kortelės, korinio transliavimo funkcija visada nustatoma tik įjungus pirmąją SIM kortelę, kitaip perspėjimo pranešimų negausite.  

Didžioji dalis neišmaniųjų telefonų modelių perspėjimo pranešimų automatiškai neišsaugo, juos išsaugoti galite  tik rankiniu būdu valdydami meniu. 

Peržiūrėkite kitas interneto svetainės skiltis arba susisiekite su mumis.

Vis dar turite klausimų?